Zostań lakiernikiem

31 Views Comment Off

Zostań lakiernikiem

Są w życiu różne sytuacje, w których samochód trzeba przemalować. Zdarzył się wypadek, blacha wgnieciona, trzeba cześć wymienić i od razu najlepiej pomalować stosownie do reszty pojazdu. Wandale porysowali nam bok samochodu lub przez przypadek przerysowaliśmy go słupkiem na parkingu. Chcemy coś zmienić, chcemy się wyróżnić, więc malujemy. Ale jak i czym?

Najprościej byłoby pojechać do lakiernika. To człowiek, który specjalizuje się w lakiernictwie i wie co i jak zrobić, żeby było idealnie. Z tego, co można wyczytać na specjalistycznych forach wynika, że koszt lakierowania jednego elementu to, w zależności od miasta, od 250 do nawet pół tysiąca złotych. Chodzi oczywiście o element niewymagający specjalnych zabiegów – ot zdrowy kawałek blachy, którego nie trzeba prostować, 3 dni polerować i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc lakierowanie całego samochodu to koszt około tysiąca złotych. Sporo, jednak płacimy za fachową (w domyśle) usługę lakiernictwa i możemy oczekiwać porządnej roboty, a nie fuszerki.

Lakiernictwo możemy praktykować także samemu. Oczywiście, warto wcześniej poczytać poradniki w internecie czy w wersji papierowej, za pierwszym razem może nie wyjść idealnie, ale stosowanie się do lakierniczych porad z pewnością ułatwi zadanie. Wykonanie czynności takich jak ścieranie, polerowanie, tworzenie bazy, nakładanie warstwy w gruncie rzeczy po odpowiednim zapoznaniu z tematem nie jest takie trudne. W końcu lakiernictwo to nie górnictwo, aczkolwiek też jakiś umiejętności wymaga. Po drugie ważny jest też sprzęt, którego będziemy w naszym lakierowaniu używać.

Emaks.pl proponuje najnowszej generacji pistolety natryskowe, z myślą o lakierowaniu dokładnym i co najważniejsze, prostym. Zestaw HVLP to dwa pistolety o pojemności 200ml oraz 600ml. Technologia HVLP w lakiernictwie oznacza najwydajniejsze natryskiwanie, przy jednoczesnym oszczędzeniu 30% materiału używając pistoletu mini. Obrotowy regulator szerokości natrysku i ilości farby znacznie ułatwia pracę, a płynnie regulowany kształt i siła strumienia pozwala na zaoszczędzenie materiału i nieopryskiwanie okolicy naszego celu. To także zmniejszenie organicznych związków lotnych. Do zestawu dołączona jest aluminiowa walizka, by lakierowanie możliwe było gdziekolwiek tylko się znajdziemy. 150-200l na minutę przepływu powietrza usatysfakcjonuje każdego lakiernika.

Samochód do malowania to właściwie dwa wyjścia: udanie się do specjalisty bądź lakiernictwo garażowe. Te pierwsze kosztuje więcej, drugie wymaga nauki i pracy, ale przynosi większą satysfakcję. Lakiernictwo będzie prostsze dzięki użyciu pistoletów natryskowych dostępnych w sklepie Emaks.pl!

In : Auta

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie