Skup samochodów – Konin

209 Views Comment Off

skup samochodów (3)Skup samochodów – jakie auta skupuje?
Skup samochodów jest to firma, zajmująca się skupem samochodów oraz ich demontażem i złomowaniem. Niegdyś trzeba było zapłacić za złomowanie, obecnie często za zezłomowane auto można dostać nieco gotówki. Ale powoli.

Jakie auta skupuje skup samochodów? To w gruncie rzeczy zależy od konkretnego skupu. Są skupy gdzie zezłomujemy tylko samochody osobowe,a są i takie gdzie zezłomujemy samochody osobowe, samochody dostawcze oraz samochody ciężarowe. Auto może być sprawne technicznie lub nie, nie jest wymagane ubezpieczenie oraz ważny przegląd. Główne wymaganie jakie ma skup samochodów, to konieczność aby samochód był zarejestrowany w Polsce. Ma to zabezpieczyć skup, przed ewentualnym złomowaniem aut kradzionych za granicą.

Na czym zarabia skup, skoro nam płaci za samochód? Głównie chodzi o części wymontowywane z aut. Drogocenna jest również blacha i metalowe części, które skup odsprzedaje hutom, a najcenniejsza jest miedź, którą skup wymontuje z naszego samochodu, i odsprzeda firmie zajmującej się jej przetopem.

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie