Pierwsze zakupy dla pierwszego dziecka

180 Views Comment Off

Foteliki samochodowe (5)Rodzice oczekujący swojego pierwszego dziecka, jeszcze niedoświadczeni i nieświadomi wielu aspektów początkowego rodzicielstwa, gotowi są na zakup dosłownie wszystkiego, co tylko jest im reklamowane jako stworzone z myślą o niemowlakach. W rzeczywistości warto pierwsze zakupy ograniczyć tylko i wyłącznie do obowiązkowych i potrzebnych pozycji, aby uniknąć przepłacenia i zbytniego zagracenia przestrzeni w swoim domu. Niewątpliwie rzeczy, bez których nie da się w pierwszych dniach i miesiącach życia dziecka wytrzymać, to chociażby ubranka dla niemowląt.

Wiele ciuszków młodzi rodzice otrzymają od gości i członków własnej rodziny, ale niewątpliwie trzeba jechać przygotowanym na różne warianty już do szpitala, a w pierwszych dniach w domu również lepiej nie zajmować się takimi przyziemnymi sprawami, jak jazda po sklepach w poszukiwaniu ubranek. Kluczowe jest przewidywanie, jakiej długości ubranka mogą być potrzebne naszemu dziecku i warto przy tym pamiętać, że najpopularniejszy dostępny w sklepach pierwszy rozmiar to 56 i dzieci, które rodzą się nieco większe, powyżej średniej, już od początku mogą mieć problem z wejściem w takie body.

Dziecko musi również spać i w pierwszych tygodniach życia robi to nawet przez osiemnaście godzin na dobę. A to oznacza, że jego łóżko musi być odpowiednio wygodne i komfortowe do spania ? odpowiada za to nie tylko materac, ale również pościel dla dzieci, która powinna być wykonana z jak najbardziej naturalnych i oddychających materiałów. Dziecko nie powinno być przegrzewane, a w uniknięciu odparzeń czy grzybów najbardziej pomaga właśnie umożliwienie dziecięcej skórze swobodnego oddychania i wietrzenia się.

Marki specjalizujące się w pościelach dla dzieci doskonale wiedzą, że jakość ma kolosalne znaczenie i dlatego czasami za zestaw dobrej pościeli do dziecięcego łóżeczka trzeba zapłacić nieco więcej, ale są to dobrze wydane pieniądze. Na pościeli, podobnie jak na ubrankach dla swoich dzieci, nie warto oszczędzać, albowiem jakość ich wykonania i zastosowane materiały mają znaczenie nie tylko dla skóry dziecka, ale jego samopoczucia i komfortu.

In : Porady

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie