Klimatyzacja samochodowa Warszawa

122 Views Comment Off

Klimatyzacja samochodowa Warszawa

Warunki atmosferyczne związane z temperaturą, czy też wilgotnością powietrza mają wpływ na nasze dobre samopoczucie. Odpowiadają pośrednio za możliwość wydajnej pracy i jej jakość. Odpowiednie parametry oraz warunki temperatury zapewnią klimatyzatory, które mogą obsługiwać jedno, jak również jednocześnie kilka pomieszczeń odpowienio kształtując warunki w nich panujące. Główne zadanie klimatyzatorów to obniżanie temperatury, jednak oferowane jednostki posiadają również funkcję ogrzewania. Specjalną rolę odgrywa również sprawna klimatyzacja samochodowa.

Klimatyzator powinien wymieniać powietrze w pomieszczeniu co najmniej dwa razy w ciągu godziny. Dobrze, jeśli regulator temperatury ma szeroki zakres (18-30°C) i jest tak wyskalowany, by można zwiększać lub zmniejszać temperaturę co 1 stopień. Jeżeli urządzenie jest wyposażone w mikroprocesor, mamy pewność, że nie rozreguluje się przypadkowo i w pomieszczeniu nie zrobi się nagle gorąco lub bardzo zimno.

Z doświadczeń inżynierów klimatyzacji wynika, że optymalne warunki dla ludzi wykonujących lekką pracę (np. praca biurowa) występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:

– temperatura: lato 23 ÷ 26°C; zima 20 ÷ 24°C
– wilgotność względna: 40 ÷ 60% (max 35 ÷ 65%)
– prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 ÷ 0,5 m/s

klimatyzacja samochodowa WarszawaWszystkie klimatyzatory są wyposażone w filtry powietrza, zatrzymujące kurz i pył. Niektóre mają też filtry z węgla aktywowanego, które likwidują przykre zapachy lub pochłaniacze elektrostatyczne-zatrzymujące bakterie, roztocza i dym z papierosów. Wszystkie filtry regularnie czyścimy ciepłą wodą, przeważnie raz na dwa tygodnie.

In : Transport

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie