Jak cofnąć czas?

18 Views Comment Off

Jak cofnąć czas?

Nie istnieje chyba szczęśliwiec, któremu udałoby się cofnąć czas w dosłownym tego słowa znaczeniu. Z drugiej jednak strony, czarodzieje, którym niemal codziennie udaje się nieco podobna sztuka pracują w zakładach lakierniczych, lub też we własnych garażach dokonują podróży w czasie. Mając porządne urządzenia lakiernicze, z pordzewiałego, zniszczonego działaniem czasu wraku samochodu można zrobić motoryzacyjną perełkę. Tym sposobem, samochód dziadka posłuży jeszcze przez długie lata, wywierając przy tym piorunujące wrażenie. Wystarczą pistolety natryskowe i trochę dobrych chęci, a już niedługo możesz jeździć autem jedynym w swoim rodzaju.

Pistolety natryskowe do farb sprawią, że stary samochód, motocykl, skuter, a nawet rower odzyska swoją świetność. Odrestaurowany tym sposobem pojazd stanie się tym bardziej wartościowy, że całej pracy dokonałeś samodzielnie. Obecnie, urządzenia lakiernicze, takie jak pistolet do malowania nie są już niczym niezwykłym i z powodzeniem mogą być stosowane nawet przez amatora. Oczywiście, takie nowoczesne pistolety natryskowe równie dobrze sprawdzą się w rękach profesjonalisty.

Jeśli więc nie masz czasu zajmować się samodzielnym przywracaniem samochodowego wraku do świetności, powierz go specjaliście. Urządzenia lakiernicze, którymi dysponują nowoczesne zakłady są na tyle zaawansowane technologicznie, że doskonale pokryją każdy ubytek lakieru. Co prawda, sam tylko pistolet natryskowy nie podoła wobec wieloletniej rdzy. W pierwszej kolejności należy dokonać kilku kroków, mających na celu przygotowanie powierzchni, po których wkroczy pistolet do malowania. Gdy już do naszych rąk trafi poprzecinany rysami pojazd, bądź też zabytek motoryzacji, rozpoczynamy od wyrównania blachy. Niestety, zniszczeniu ulegną też towarzyszące ubytkowi pokłady farby, jednak nie ma co się martwić – można je idealnie pokryć mając porządne urządzenia lakiernicze. Po tym, jak już dotarliśmy do najgłębszej warstwy, należy użyć farby bazowej – unikniemy rdzy w przyszłości. Na nią trafiają kolejno warstwy wygładzające ubytek, dopiero na samym końcu, pistolet natryskowy kładzie kolor, który zdobi powierzchnię całego pojazdu.

Oczywiście należy odczekać kilka chwil zanim kolejne warstwy wyschną – należy w każdym wypadku ściśle przestrzegać zaleceń producenta danej farby, w przeciwnym wypadku, cała praca pójdzie na marne. Zdajemy sobie sprawę, że pistolet natryskowy i pozostałe urządzenia lakiernicze mogą stanowić doskonała rozrywkę, jednak warto najpierw dokończyć pracę nad karoserią. Pistolet natryskowy sprawia, że nakładana farba nie zbije się w grudki, ale tylko zgrabnie, cienką powierzchnią ułoży się dokładnie tam, gdzie trzeba. Wyobraźmy sobie, że to samo zadanie mamy wykonać pędzlem – katastrofa! Szczęśliwie, ktoś bardzo kreatywny wpadł na pomysł stworzenia urządzenia takiego jak pistolet do malowania, z nim nakładanie farby jest wydajne, sprawne, a nawet… staje się przyjemnością. Wystarczy kilka sekund na optymalne ustawienie mechanizmów i pistolet natryskowy jest zdolny do pracy: kilka kolejnych ruchów dłonią i rysa znika pod warstwą farby.

In : Auta

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie