Egzamin na prawo jazdy – Konin

227 Views Comment Off

egzamin na prawo jazdy (3)Przed zapisaniem się do ośrodka szkolenia kierowców należy wyrobić profil kandydata na kierowcę w najbliższym wydziale komunikacji, zrobić badania lekarskie oraz przygotować odpowiednie fotografie do dokumentu.

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to egzamin teoretyczny, którego pytania dotyczą znajomości przepisów ruchu drogowego, eksploatacji pojazdów oraz pierwszej pomocy. Aby dobrze przygotować się do egzaminu teoretycznego, warto uczęszczać na wykłady w wybranym ośrodku kształcenia kierowców, a także we własnym zakresie poczytać kodeks drogowy i ćwiczyć testy, które można znaleźć w internecie.

Drugą część egzaminu na prawo jazdy stanowi egzamin praktyczny. Na tym etapie egzaminator musi ocenić umiejętności podczas jazdy na placu manewrowym, gdzie należy prawidłowo wykonać łuk oraz ruszanie z hamulca ręcznego, a także poruszanie się w ruchu miejskim. Na mieście należy wykazać się umiejętnościami parkowania, zawracania, przejazdu przez skrzyżowania oraz stosowania się do przepisów drogowych.

In : Porady

About the author

Related Articles

Menu:
Archiwa
Kategorie